Меню сайта
Разделы новостей
Новини [217]
Новини гімназії [255]
Спорт [16]
Наш опрос
Оцінка сайту
Всього відповідей: 4411
Главная » Архів матеріалів

Зародження і формування української народності сталося в 12-15 століттях на основі південно-західної частини східнослов`янсь- кого населення, що входило раніше до складу Київської Русі (9-12cторіччя). На основі староруської народності сформув- алися три   східнослов`янські народи український, російський і білорусь- кий. Починаючи з 13 століття, українці піддавалися угорському, литовському, польському і молдавському завоюванням. З кінця 15 століття почалися набіги татарських ханів, що затвердилися в Північному причорномор`ї, що супроводилися масовим полоненням і угоном українців. У 16-17 століттях в ході боротьби із завойовниками іноземців українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (15 століття), що створило державу (16 століття) зі своєрідних республіканських буд, - Запорізьку Січ, яке стало політичним оплотом українців. У серпні 1775 року за наказом імператриці Катерини II Запорізьку Січ було ліквідовано. Сьогодні важко переоцінити роль козацтва в історії українського народу. З початку відродження козацтва на Україні президентом України підписані Укази "Про координаційну раду Українського козацтва","Про національну програму розвитку Українського козацтва на 2002-2005 років» і, звичайно ж, "Про день Українського козацтва".

Категория: Новини | Просмотров: 3 | Дата: 19.10.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 0.0/0 |

               Шановні вчителі!

   День вчителя – одне з найулюбленіших професійних свят.Цього дня вчителя приймають поздоровлення від своїх вихованців, які дарують їм квіти і подарунки, влаштовують концерти, малюють барвисті стінгазети і за традицією проводять День самоврядності. Вчитель – це не лише людина, яка навчає наукам, але ще і носій духовності та етичного початку. Вчителі виконують особливу цивільну місію - виховання молодого покоління. Їх знання і досвід, спадкоємність традицій та новаторство лежать в основі кожного навчально - виховного закладу освіти. Ми завжди дуже вимогливі до своїх вчителів. Хочемо, щоб вони володіли всією повнотою знання, були тактовні і мудрі, привітні і поблажливі. І, звичайно ж, бажано, щоб наш вчитель завжди був у хорошому настрої. Сьогодні хочеться побажати всім вчителям, доброго здоров`я,миру,благополуччя. Невпинного пошуку істини і знання, взаєморозуміння у колективі нашої гімназії та  учнів!
                                 З повагою,Засновник та адміністрація гімназії.

Категория: Новини гімназії | Просмотров: 10 | Дата: 03.10.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 0.0/0 |

    На  вулицях м. Києва спокійно, наші діти ходять до школи. Там, де засади суспільства міцні, безцінний дар світу може ніким особливо і не помічатися. Проте для дуже багатьох людей на сучасному світі цей дар — не більше ніж казкова мрія. Окремі  живуть в оковах, в атмосфері нестабільності та страху за своє життя. Для них-то в основному й існує цей день. Двадцять п`ять років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він і святкується в Організації Об`єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не лише задуматися про мир, але і зробити що-небудь заради нього. ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різносторонньої роботи на підтримку світу і для того, щоб спонукати окремих людей, групи і общини на всій планеті до осмислення проблем світу і обміну інформацією і практичним досвідом діяльності по його досягненню.
 

Категория: Новини | Просмотров: 17 | Дата: 21.09.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 5.0/1 |

                    Шановні  вчителі,працівники та батьки гімназії!

День знань, що стоїть на порозі  розуму і пізнання, - це свято всіх поколінь України. Розпочинається найколоритніша пора року, яка відчиняє двері до неосяжного загадкового світу пізнання й виховання. Першокласники, які з нетерпінням чекали цього знаменного дня, тримаючись за руки мами й тата, зі щирою допитливістю в погляді зроблять перші кроки назустріч цікавому шкільному життю. Нехай їхній шлях після Свята першого дзвоника буде наповнений позитивом незабутніх вражень, захопливих відкриттів і нових знайомств. Усім  учням гімназії бажаємо  цінувати унікальність шкільних років, щохвилини збагачуючи себе міцними знаннями, які стануть фундаментом для досягнення майбутнього успіху. Сердечних слів удячності за самовіддану працю на теренах освіти, невичерпну мудрість і батьківську турботу заслуговують педагоги гімназії. Нехай у них ніколи не забракне сили та снаги в благородній справі -  майбутнього нашої держави та суспільства. Успішного навчального року, яскравих досягнень і небачених перемог! Зі святом Вас!

З повагою,Засновники гімназії.

Категория: Новини гімназії | Просмотров: 27 | Дата: 01.09.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 5.0/1 |

  Шановні вчителі,працівники, батьки та учні гімназії вітаємо Вас з Днем Незалежності України!
  Щиро зичимо щастя, добра, злагоди і процвітання Вашій родині. Нехай щедра українська земля подарує Вам сил і натхнення для здійснення найзаповітніших мрій! Миру Вашому дому!

                                                   З повагою,Засновники гімназії.
 

Категория: Новини гімназії | Просмотров: 29 | Дата: 25.08.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 5.0/1 |

  Медовим  Спасом називають тому, що до цього дня соти у вуликах вже наповнені  і пасічники приступають до його збору.  На його ж основі виготовлялася безліч прекрасних  напоїв, медові пряники і горіхи. Вже в старовинних джерелах мед описувався як «сік від нічної роси, тій, що бджоли збирають з кольорів пахощі». Вважається, що мед володіє особливою силою і придатний для лікування більшості хвороб. З дня Медового Спасу  починався також активний збір малини, черемхи, лікарських рослин і доспілих коробочок маку.   Мак використовували при випічки   тістечок та інших кондитерських виробів. Ще збирали і заготовлювали на зиму горох. А на Уралі та  в Сибіру вже починали збір кедрів. Медовий Спас називають ще і Спасом на воді. В цей день було прийнято освячувати нові колодязі, чистити старі, здійснювати  хресній хід на природні водоймища, джерела для освячення води.  З цього дня починають птахи замовкали, а граки починали збиратися в зграї і готуватися до відльоту.  Відбувається відліт перших ластівок і стрижів,  відцвітають троянди. Таким чином,осінь наближається.

Категория: Новини | Просмотров: 29 | Дата: 16.08.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 5.0/1 |

Сучасний світ створений для людей, які все роблять правицею. Письмові і кухонні прилади, двері, комп`ютерні миші і багато іншого для тих хто володіє правою рукою. Останні особи, пристосовуються. За даними статистики, близько 10 % населення - шульги. На щастя, ліворуких школярів вже не змушують писати правою, але і сьогодні зустрічаються деякі батьки, вихователі або навіть вчителі, які намагаються перенавчити «неправильного дитину». Всесвітній день шульги вперше відзначали 13 серпня 1992 року за ініціативою британського  Клубу шульги, створеного в 1990 році. Цього дня шульги всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати і їх незручності. Проте головною заклопотаністю Клубу шульги  Великобританії є те, що в багатьох школах країни дітей як і раніше прагнуть перенавчити до письма правою рукою, що викликає психологічні стреси і знижує успішність учнів. На Русі до шульги ставилися з підозрою. Їм навіть забороняли свідчити в суді. Вважалося, що лівшею був сам диявол. А в радянських школах маленьких дітей  перенавчали в обов`язковому порядку. Водночас, психологи говорять, що всі ці люди володіють сильним характером і потужним творчим потенціалом. То ж зичимо їм добра і злагоди.

Категория: Новини | Просмотров: 33 | Дата: 16.08.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 5.0/2 |

  Багато поколінь людей виховувалось на прикладах із життя і поведінки казкових героїв. Усі ми родом із дитинства. І всіх нас виховувала і продовжує виховувати казка.  Чи є на світі людина, яка хоча б раз у житті не мандрувала дивовижною країною казки?! Напевно, ні. У дитинстві всі мріють познайомитися з добрими феями, гномами або чарівником. Кожен хоче мати чарівну паличку, мати богатирську силу або казкову вроду. В казки ми вчимося, як на світі жити, тому що казка – це глибокий колодязь мудрості, який неможливо вичерпати, він завжди сповнений розуму, доброти. І ми разом з дітьми відправилися в чарівний світ казок.Казка - давній і мудрий порадник. Це вона дає перше уявлення про добро і зло, правду й неправду, чесність, справедливість. Казка народилась у сиву давнину. Дитинство невіддільне від неї. То ж діти слухали затамувавши подих казки про курочку рябу, котика й півника, колобка, хитру лисичку. Переглядали мультфільми і екранізації казок. Малювали казкових героїв  та залюбки самостійно приймали участь у створенні казки!!!                
 

Категория: Новини гімназії | Просмотров: 29 | Дата: 11.08.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 5.0/2 |

  Вчителями – вихователями  гімназії з вихованцями дошкільної підготовки проведено Свято води. Мета свята: сприяти формуванню уявлення про значення води в природі, про цінність її для людей, про шляхи  забруднення і способи охорони від забруднення, про участь учнів в охороні та збереженні води; формувати вміння висловлювати оцінні судження;виховувати естетичне сприймання природи, прагнення берегти природу, охороняти її, зокрема воду. Поняття Батьківщини для кожного з нас нерозривно пов’язане з образами її благословенної природи. Туманний ранок і осінній день, гречане поле і літній нескінченний степ, солов’їний гай і вишневий садок – усе це  зливається в єдиний образ рідного краю. У природі все тісно пов’язане між собою. Крім того,Свято води  тісно перегукується  із одним  найстаріших  літніх свят наших предків є Івана Купала, яке випадає на липень кожного року. У народі об’єднався образ язичеського бога достатку Купали з християнським пророком Іваном. Це день літнього сонцестояння. На Купала у давнину відбувалися масові молодіжні ритуальні ігрища, пов’язані з утворенням нових сімей. Це свято молоді, свято сонця, свято землі, свято води і вогню, свято розраховане на кращу долю, свято духів давнього роду нашого. Водночас, Купальські свята надихали на творчість не лише великого Миколу Гоголя, але і багато інших письменників і поетів. То ж, зі святом усіх Вас.

Категория: Новини гімназії | Просмотров: 51 | Дата: 18.07.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 4.7/3 |

  28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави. Депутати працювали над проектом, залишаючись в сесійному залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарі врахували зауваження Президента України, а також підтримали усі суперечливі статті проекту - про державні символи України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Ця Конституція діє і сьогодні. Відповідно до Конституції, день ухвалення Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України. Тому цей день оголошено святковим вихідним по усій території України.То ж вітаємо всіх зі святом День Конституції України.

 

Категория: Новини | Просмотров: 37 | Дата: 01.07.2014 | Комментарии (0) | Рейтинг: 5.0/1 |

1 2 3 ... 49 50 »
Форма входа
Приветствую Вас Гість!
Логін:
Пароль:
Календарь новостей
«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Поиск
Партнери

--------------------------

Код на наш баннер:

  

Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0